Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Zdravím, máte někdo, prosím, nějaký tip na levnější ubytování na Kalymnosu? Ideálně někde v Masouri, ale klidně i jinde. Pojedeme ve dvou s přítelkyní někdy na přelomu září/říjen. Díky moc za každé info. Hore zdar! :)
Mam dotaz(y),
jak se jmenuje masiv a tri kratsi cesty (a jejich obtiznost) mezi Hollywood a Reichstag na levym brehu? tesne vlevo od Reichstag. Je tam jeste jeden projekt.
Diky
Pokud nekoho zajima povalecne lezeni v Krasu a zejmena v Macose, davam zde odkaz na prepis vypraveni s jednim z matadoru - Hugem Pavlovskym: http://fotonec.blogspot.no/2015/05/vzhuru-z-hlubin.html
Ahoj, mohl by mi někdo znalý poradit pár dobře odjištěných cest v Prachovských skalách. Obtížnostně spíše lehké cesty,ale kdyby byla nějaká výborně zajištěná, tak klidně do Xa. Jsem spíše silovější typ a preferuji kratší silové cesty a stěnové lezení.
Ahoj lezl zde někdo cestu Dibona na CimaGrande /TreCime/ ? Zajímala by mě cesta dolů, zda se to dá zpět proslaňovat, ,nebo jak je to řešené. Zatím nás situace nutí jet ve 3 na laně, což si taky nejsem jistý zda bude to pravé, patrně tam poleze hodně lidí
Ahoj lezl zde někdo cestu Dibona na CimaGrande /TreCime/ ? Zajímala by mě cesta dolů, zda se to dá zpět proslaňovat, ,nebo jak je to řešené. Zatím nás situace nutí jet ve 3 na laně, což si taky nejsem jistý zda bude to pravé, patrně tam poleze hodně lidí a nevím zda je tam dost místa na štandech atd . díky za info.
Ja sice tuhle cestu nelezl, ale kdyz se divam do pruvodce, tak je oznacena jako R2. S vynytovanyma standama bych moc nepocital. Leda, ze ti budou vyhovovat vyskobovane standy.
Radeji bych volil sestup normalkou, ale jak rikam. Nebyljsem tam ;-)
Lezl jsem to asi před deseti lety. Počasí nás donutilo v deváté délce ustoupit. Na štandech skoby, převážně jedna. Občas nějaká postupová. Takže jištění na vlastním (friendy, abalaky nebo Trikamy vhodné). Slatit zpět se to dalo, jsou tam skalní hroty - takže smyčky, případně slanit ze skoby. Jinak se slanuje druhou stranou, normálkou za 4-. Lidí tam bylo dost. Brzo ráno nastoupit má to 19 délek.
dibon je lehkej (když vyjde počasí) ale štandy co pamatuju skoby, ale hlavně i když se to nezdá se docela motá. takže slanění by nebylo nic extra. a to nemluvím o tom, že poslední štand (před výlezem na ten chodníček) je problém vůbec trefit....
Lézt se dá i ve třech - pokud teda máte s tím zkušenosti a nejste na štandu nemotorní (musíš přemotávat lana nebo se převazovat). Pak další družstva zdržuješ a vede to k předbíhání.
Dibonka se většinou leze jen po okružní polici (se 60m lanem cca 11 poctivých délek). Pokud byste pokračovali nahoru (cca 3 délky), tak se musí slanit zpět cestou a stejně se nedostaneš na hlavní vrchol s křížkem.
Po polici traverzuješ doleva, po cca 100 m trefíš na sestup normálkou (slaňovací řetěz, který není na stěně, ale na zemi), dál pokračuješ po polici cca 200m(?) a pak se cca 100 výškových metrů doleze na vršek - spletitě, max. III, dá se to bez lana - orientace trochu složitější.
Sestup normálkou není orientačně jednoduchý (ale lepší než slanění cestou), značeno mužíky, vyšlapaným chodníkem, někde to není moc jasné, několik slanění. Pro jistotu je dobré si trasu projít zkušebně nahoru.
Jinak Dibonka je pěkná cesta v solidní skále. Stěnové lezení, kde nejtěžší je cca první čtvrtina a pak ještě jedno místo. Sem tam skoba - v klíčových místech, jinak jištění vlastní. Ve druhé polovině se leze stylem "kde to pustí", možností je více. V některých průvodcích je cesta vedena hodně při SV hraně - pak je to těžší.
Připravte se na více lidí v cestě a na padající kamení - na policích je dost šutrů.
Dá se to na podvrcholovou polici dolézt za 4 hodiny, sestup trvá přes 2 hodiny. Ale klidně počítej i s dvojnásobnými časy. Záleží na vašich zkušenostech.
Ahoj, my jsme to lezli před dvěma lety - cesta orientačně náročné spíš lezeš kde to pustí a kde b to mohlo být za 4 ;-) začátek celkem jde i dle popisu, ale u vršju nám chyběli popsané dvě délky cca. 100 m. Po dolezu na polici jdeš vlevo kolem bivakovací jeskyně a po cca. 200 m vlevo pod takovou plošinou je slaňovací stand. Myslím že jsou 3-4 pod sebou stačí jen koukat. Pak se dstaneš na pěšiny kde se dá bezpečně scházet podel můžiků, držet se trochu vlevo. Nám se při sestupu porařilo zablautit, ale určit jsme nebyli jediní. V podstatě každá sestupová cesta má nějákou smyčku nebo hrot případně někde i nýt s nailonkou. Určitě se v cestě s někým setkáte je hodně lezene a pár dvoje to určitě poleze i souběžně. Ještě ke štandům, většinou byli i celkem solidní obšas trochu přijistit, ale dalo se. Kdyby tě něco konktétního zajímalo tak klidně napiš.
Lezli jsme to loni v létě, ve třech s mojí jedenáctiletou dcerou. Na štandech byla pohoda, s námi nastupovaly asi ještě další 3 dvojice a nebyl problém. Tedy až na kameny....
Nedokážu si představit, že by nám někdo slaňoval nad hlavou.
Takže doporučuju sestup normálkou.
Mám k tomu detailní popis cesty. Nahoru v italštině, ale schéma sestupu mám v čj.
Kdyžtak písni, ráda pošlu :-)
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.